Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 164
Artykułów : 753
Odsłon : 7933658
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Uzdrowiska i źródła lecznicze Drukuj Email

Zakład Przyrodoleczniczy "Wojciech"
Zakład Przyrodolecznic...
DatsoPic 2.0 © 2009 by Andrey Datso
Ziemia Kłodzka z uzdrowisk wszem słynie ... Słynie z nich zresztą od wieków.  Ziemia Kłodzka to jedno z najbardziej znanych centrów uzdrowiskowych naszego kraju. Tu przyjeżdżamy po zdrowie i po urodę, leczymy skutecznie swoje dolegliwości, nabieramy nowych sił witalnych. Atutami kłodzkich uzdrowisk jest m.in. łagodny specyficzny klimat, bogactwo wód leczniczych, wysoko wykwalifikowana kadra, rozbudowana baza sanatoryjna.

Historia lecznictwa uzdrowiskowego sięga roku 1241, a najstarszym uzdrowiskiem na ziemiach polskich jest Lądek Zdrój. Rozkwit uzdrowisk nastąpił w wieku XIX- znacznie rozbudowana została baza noclegowa oraz oferta terapii leczniczych. Opierając się na nowatorskiej- jak na ówczesne czasy koncepcji 'miasta-ogrodu' w harmonijny sposób połączono zabudowę miejską i uzdrowiskową z terenami zielonymi. Dzięki temu możemy dziś podziwiać rozległe parki zdrojowe, hale spacerowe i pijalnie wód. W parkach koi wzrok wszechobecna zieleń, kolorowe kwiaty i fontanny, a łagodny klimat cisza i spokój wspomagają terapię. 

DatsoPic 2.0 © 2009 by Andrey Datso
W Lądku Zdroju leczymy m.in. choroby reumatyczne, narządów ruchu, układu nerwowego, układu krążenia, układu trawiennego, moczowego, choroby skóry czy przemiany materii. Najstarsze uzdrowisko w Europie, źródła wykorzystywano już w XIII wieku. To o tym uzdrowisku pisał dr Aleksander Ostrowicz: "Lądek tak pod względem czarującego położenia jako też i wspaniałych zakładów leczniczych, wreszcie pod względem wygody, pożytku, rozrywek i przyjemności dla chorych niezaprzeczalne zajmuje pierwsze miejsce.."

W Dusznikach Zdroju leczymy m.in. choroby układu trawiennego, choroby dróg oddechowych, choroby kobiece, ortopedyczno - urazowe, osteoporozę. Stare uzdrowisko nad Bystrzycą Dusznicą, powstałe już w XIII wieku. Specyficzny klimat przedalpejski charakterystyczny dla wysokości 1000 m npm mimo, że uzdrowisko leży na wysokości 588 m npm. To tu koncertował w roku 1826 młody Fryderyk Chopin, bogate tradycje kulturalne.

Pijalnia wód i hala spacerowa
Pijalnia wód i hala sp...
DatsoPic 2.0 © 2009 by Andrey Datso
W Polanicy Zdroju leczymy m.in. choroby kardiologiczne, nadciśnienie, choroby układu trawiennego, choroby narządów ruchu. Najbardziej popularne kłodzkie uzdrowisko, słynne źródła Wielka Pieniawa czy Pieniawa Józef. Stąd pochodzi popularna woda mineralna "Staropolanka". Cieszy się zasłużoną sławą z uwagi na wyjątkowy charakter.

Pijalnia wód i hala spacerowa
Pijalnia wód i hala sp...
DatsoPic 2.0 © 2009 by Andrey Datso
W Kudowie Zdroju leczymy m.in. choroby kardiologiczne, choroby naczyń obwodowych, choroby endokrynologiczne /nadczynność tarczycy/, choroby krwi i układu krwiotwórczego. Jedno z najstarszych uzdrowisk na kontynencie. Pierwsze zapiski pochodzą z roku 1622 a pierwsze urządzenia z roku 1636. Tutejsze źródła znane już od 1581 roku. To o tym uzdrowisku pisał Ludwik z Nachodu w wieku XVI - kudowskie szczawy dobre w smaku, zdrowe i przedkładane nad wino...

spomnieć należy również o małym uzdrowisku w dolinie Nysy Kłodzkiej a mianowicie o Długopolu Zdrój. Pierwsze źródła odkryte już w roku 1563.  Oferta obejmuje zabiegi służące leczeniu schorzeń wątroby, dróg żółciowych, choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego, zmian naczyniowych wyniku cukrzycy oraz w stanach wyczerpania psychofizycznego. Spokój, cisza to czego tak szukamy. Szczególnie polecane dla zmęczonych i przepracowanych ...

Pijalnia wód i hala spacerowa
Pijalnia wód i hala sp...
DatsoPic 2.0 © 2009 by Andrey Datso
Przed wyjazdem do uzdrowisk należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Na gości czekają liczne sanatoria o różnym standardzie z rozbudowaną bazą zabiegową. Czekają również stylowe i tak charakterystyczne pijalnie wód.. Zapraszamy gorąco do kłodzkich uzdrowisk.

REKLAMA

 

Komentarze  

 
+6 #1 Mariola 2011-02-28 11:24
Znam świetnie ten region i jeżdżę tam każdej wiosny :)) najbardziej cenię sobie lokalna wodę mineralną. Na co dzień piję Staropolankę 2000, a tam mogę pić wody prosto ze żródeł :))
Cytować
 

Góry i Rezerwaty

Ostatnio na forum

BŁĄD: mod_kunenalatest: Kunena 1.6.2 (lub późniejsza) jest niezainstalowana na tej stronie!

Losowe zdjęcie z Portalu


Wzgórze kalwaryjskie
Wzgórze kalwaryjskie
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 34016