Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 164
Artykułów : 753
Odsłon : 7934230
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Turystyka Drukuj Email

Krajobraz
Krajobraz
DatsoPic 2.0 © 2009 by Andrey Datso
Ziemia kłodzka to region geograficzny obejmujący południowo-wschodnią część Sudetów Środkowych i zachodnią Sudetów Wschodnich. Jej centrum stanowi Kotlina Kłodzka otoczona przez pasma górskie. Ziemia Kłodzka jest jednym z piękniejszych regionów Polski.

Na atrakcyjność i popularność tego obszaru zwanego też hasłowo "Ziemia Kłodzka - turystycznym hrabstwem Sudetów" złożyły się w szczególności: bliskie i dogodne powiązania szlaków turystycznych z bazą komunikacyjną, noclegowa i wyżywieniową.

Błędne Skały
Błędne Skały
DatsoPic 2.0 © 2009 by Andrey Datso
Jest to region bogaty w atrakcje turystyczne, pokryty gęstą siecią dobrze oznakowanych pieszych szlaków turystycznych - wymarzony zakątek dla turystów pieszych i zmotoryzowanych, narciarzy, grotołazów, miłośników jazdy konnej i rowerów górskich, zwolenników wypoczynku na wsi, wielbicieli wspinaczki - czyli prawie wszystkich form turystyki, narciarstwa i wielu innych form aktywnego spędzania czasu.

Ziemia Kłodzka bogata jest w liczne zabytki przyrody i kultury - różnorodne formy skalne, relikty przyrodnicze, rezerwaty przyrody, dobre punkty widokowe związane z większością szlaków turystycznych. Czekają tutaj na turystów nieocenione walory krajobrazowe i przyrodnicze.

Promenada spacerowa
Promenada spacerowa
DatsoPic 2.0 © 2009 by Andrey Datso
Ponadto na turystów czekają liczne zabytki zdradzające niesamowitą historię tych ziem, zamki, stare ruiny, sanktuaria, muzea jak również zabytkowe budownictwo i liczne niesamowite relikty przeszłości jak stare kopalnie, sztolnie, jaskinie i wiele innych atrakcji.

arrow01 Relacje z pobytu na Ziemi Kłodzkiej więcej ?


REKLAMA

 

Góry i Rezerwaty

Ostatnio na forum

BŁĄD: mod_kunenalatest: Kunena 1.6.2 (lub późniejsza) jest niezainstalowana na tej stronie!

Losowe zdjęcie z Portalu


Pomnik na rynku
Pomnik na rynku
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 68040