Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 164
Artykułów : 753
Odsłon : 7933763
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Całoroczne afrykańskie ZOO Safari Drukuj Email

Informacje ogólne

zoodvurkralove

Zoo położone w miejscowości Dvůr Králové nad Labem. Posiada największą kolekcję zwierząt afrykańskich w Europie. Zostały one przywiezione przez pracowników z licznych ekspedycji.

Zwierzęta można podziwiać na ogromnych wybiegach, gdzie są na wyciągnięcie ręki, albo w ogromnych pawilonach. Zwierzętom zapewniono tutaj wysoki standard życia, niemalże całkowicie zbliżony do warunków naturalnych.

Unikatem w ZOO jest nosorożec biały północny - na świecie żyje prawdopodobnie tylko 24 sztuki tych zwierząt, z czego 9 żyje w tym ZOO. Z prezentowanych gatunków aż 45 wpisanych jest w Czerwoną Księgę. Dla wielbicieli dinozaurów jest również pawilon jurajski, w którym zobaczymy figury prehistorycznych gadów zaaranżowane w realistyczny sposób.

Największymi atrakcjami zoo jest przejażdżka Safari (zwiedzanie odkrytymi autobusami piętrowymi) oraz nocne safari - przez ogromny wybieg dla zwierząt kopytnych i ptaków. Biegają one swobodnie na wybiegu - gdzie oczywiście mają absolutne pierwszeństwo.

Bez aparat fotograficznego lepiej się nie wybierać. Zdjęcia afrykańskich zwierząt z odległości 2-3 metrów to najlepsza pamiątka.

Lokalizacja:

  ul. Štefánikova 1029
  544 01 Dvur Kralove / Czechy
  30 km od przejścia granicznego Kudowa-Nachod (ok 40km od miasta Kudowa)

  GPS: 50.4313889 x  15.8147144

{mosmap lat='50.4313889' | lon='15.8147144'}

REKLAMA

 

Góry i Rezerwaty

Ostatnio na forum

BŁĄD: mod_kunenalatest: Kunena 1.6.2 (lub późniejsza) jest niezainstalowana na tej stronie!

Losowe zdjęcie z Portalu


Park
Park
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 129064