Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 164
Artykułów : 753
Odsłon : 7933697
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Nowinki Kłodzkie
BAŚNIOWY KONKURS Drukuj Email
Autor: Administrator   
21 lutego 2015

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko ogłasza wyniki polsko-czeskiego konkursu na zilustrowanie ulubionej baśni Andersena. Na konkurs ogółem wpłynęło 99 prac, w tym 23 z Czech. Komisja konkursowa w składzie:

1. Huzar Mariola – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko

2. Hulman Vladimir - przewodniczący Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego i Współpracy Czesko-Polskiej w Rychnov nad Kneźnou

3. Ostrowska Małgorzata – Biblioteka centralna w Ołdrzychowicach Kłodzkich

4. Roma Szczerbień – artystka lokalna

dokonała wyboru 12 najciekawszych prac, które przez cały 2015 rok będą promowały ich autorów w formie ściennego baśniowego kalendarza. Po stronie polskiej wyróżniono sześcioro dzieci, a są to:

 • Bartłomiej Wojtal z Żelazna i baśń „Bałwan ze śniegu”
 • Antonina Burchard z Krosnowic i „Słowik”
 • Amelia Hausler z Wojborza i praca „Księżniczka na ziarnku grochu”
 • Kalina Kruk z Piotrowic i „Choinka”
 • Martyna Maślanka z Jaszkowej Górnej i bajka „Kominiarczyk i pasterka”
 • Wiktoria Flig z Kamieńca i „Calineczka”

Po stronie czeskiej wyróżniono również szóstkę młodych czytelników, są to:

 • Monika Rozumová z Rychnov nad Knĕžnou i praca pt. „Królowa śniegu”
 • Honzik Krč z Vamberka i „Brzydkie kaczątko”
 • Anna Sára Himlová z Potštejn i baśń pt. „Len”
 • Soňa Rozumová z Rychnov nad Knĕžnou i „Krzesiwo“
 • Simonka Netopilová z Vamberka i bajka pt. „Mała syrenka”
 • Žaneta Malá z Rychnov nad Knĕžnou i „Dzielny ołowiany żołnierz”

Nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu \super laptopy edukacyjne\ zostaną wręczone podczas „Festivalu Książką Malowanego“ w ostatni piątek marca w Pałacu w Żelaźnie, na który już dziś zapraszamy dzieci z Polski i Czech.

Kalendarz został wykonany w ramach projektu „Festival Książką Malowany“, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice“.


 

Od Redakcji:

To kolejne ciekawe przedsięwzięcie tej biblioteki. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym, jesteśmy naprawdę pod wrażeniem Waszych prac. Przypominam tu sobie wcześniej wydaną dwujęzyczną książkę "Polsko-Czeskie zmyślone bajeczne historie". Dobrze, że już od najmłodszych lat poznajemy się bliżej. A tak na marginesie - wspomniana książka należy do ulubionych książeczek moich wnuków, którym kolejny raz czytam m.in. V zelenem lese bydli skret V cervenem hribku ma domecek Na prochazku jde kazdy den a kontroluje svuj krasny les ... Mamy też dla naszych Czytelników specjalny KONKURS. Można w nim wygrać wspomniany dziecięcy polsko - czeski kalendarz. Wystarczy tylko odpowiedzieć na pytanie: gdzie na Ziemi Kłodzkiej odbędzie się Festiwal Książką Malowany ?

Na mailowe odpowiedzi czekamy do 15 marca br. pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Nagrody /2 egz./ ufundowała Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko, dziękujemy.

Więcej…Więcej…

Więcej…Więcej…

Więcej…Więcej…

Więcej…Więcej…

Więcej…Więcej…

Więcej…Więcej…

Więcej…

 
RELACJA z UDZIAŁU NASZEGO PORTALU w KATOWICKIM SEMINARIUM DZIENNIKARSKIM Drukuj Email
Autor: Janusz Puszczewicz   
25 listopada 2014

W dniach 12-13 listopada br. wraz z grupą dziennikarzy miałem okazję uczestniczyć w seminarium dziennikarskim pn. "Śladem projektów unijnych - województwo śląskie". Organizatorem spotkania było Przedstawicielstwo Regionalne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu.

 
BEZ PAMIĘCI, NIE MA TOŻSAMOŚCI - 7. Spotkanie Kresowian po latach Drukuj Email
Autor: Administrator   
09 listopada 2014

Więcej…W niedzielę, dnia 26 października w Kłodzku odbyło się 7. Spotkanie Kresowian po latach…

Uroczystość rozpoczęła się okolicznościową homilią i modlitwą, odprawioną przez Kapelana Kresowian ks. Bolesława Stanisławiszyna z Parafii Żelazno, przy Pomniku Pamięci Pomordowanych Polaków na Kresach Wschodnich przez ukraińskich nacjonalistów z OUN i UPA w latach 1939-1947.

 
NAJNOWSZY NUMER "NIEREGULARNIKA POLANICKIEGO" 1/2014 Drukuj Email
Autor: Administrator   
18 sierpnia 2014

NAJNOWSZY NUMER „NIEREGULARNIKA POLANICKIEGO”

Polecamy Państwu najnowszy numer /1/2014/ „NIEREGULARNIKA POLANICKIEGO” wydawanego przez Towarzystwo Miłośników Polanicy.

W numerze m.in. ciekawe informacje dotąd nieznane lub mało znane czy zdjęcia które dla młodszego pokolenia będą już prawie „prehistoryczne”. Przy okazji apel do czytelników o nadsyłanie do redakcji polanickich zapisków, opisów czy zdjęć pozostałych jeszcze w przysłowiowej szufladzie.

 
POWIATOWE DYKTANDO Z MISTRZAMI ORTOGRAFII Drukuj Email
Autor: Administrator   
22 czerwca 2014

 

 

 

 

POWIATOWE DYKTANDO STOWARZYSZENIA BIBLIOTEKARZY POLSKICH Z MISTRZAMI ORTOGRAFII

Już po raz drugi w Gimnazjum Publicznym im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku odbyło się Dyktando Powiatowe o Złote, Srebrne i Brązowe Pióra Wójta Gminy Kłodzko. W tegorocznej edycji wzięło udział 53 miłośników poprawnej polszczyzny i angielszczyzny z województw dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego. Tym razem uczestnicy zmagali się z tekstem dyktanda pod tytułem „Chlubny czas”, którego autorkami są polonistki, panie Elżbieta Kurosz i Elżbieta Myślińska.

 

Więcej…Więcej…

Więcej…Więcej…

Więcej…Więcej…

Chlubny czas

Dwudziestopięcioletni Chryzostom z gdyńskiej Chyloni, rówieśnik polskiej demokracji, znużony całonocną pracą w agencji public relations u Williama, pół Polaka , pół Holendra, otworzył nareszcie na Anioł Pański swe jasnobłękitne oczy. Rozejrzał się w tę i we w tę (wte i wewte) po swoim penthousie i z ociąganiem wychłeptał resztkę wody mineralnej z miseczki ukochanego rottweilera. Zapomniał wczoraj zakupić w centrum handlowym zgrzewkę nałęczowianki. Powinien był także pomyśleć o wysokoenergetycznym posiłku. Młody businessman (biznesmen) zaplanował zatem w Alejach Jerozolimskich lunch (lancz) z miłośnikami windsurfingu. Jakżeż przyjemnie było konsumować w ultranowoczesnym wnętrzu.
Naraz otworzyły się drzwi i mężczyzna łudząco podobny do Marcina Prokopa niemile go zaskoczył. Histerycznie wrzasnął: ,,Niezadługo rach-ciach i po wszystkim, strzeżcie się nie najlepiej opłacanych pracowników fast foodów" i przepadł w gęstym tłumie. Chryzostom był warszawiakiem od dwu (dwóch) i pół roku. Jego nieporządna fryzura to efekt niedobrze ostrzyżonych włosów. Miał swój styl, ponadto wyróżniał się supersylwetką i tatuażem na szyi w kształcie wijącej się, zygzakowatej żmii. Rano uprawiał jogging w parku, wieczorem surfował ( serfował ) po sieci, a w międzyczasie piął się po szczeblach kariery w dobrze prosperującej firmie. Uwielbiał elektroniczne gadżety, powieści fantasy i muzykę rockową. Hipnotyzował wzrokiem i nierzadko podczas rozmowy wymachiwał rękami.

Idąc zatłoczonymi ulicami Śródmieścia, zorientował się, że utrudnienia w ruchu spowodowane są zaostrzonymi środkami bezpieczeństwa w związku z wizytą prezydenta Stanów Zjednoczonych. Każdy chciał zobaczyć z bliska Baracka Obamę. Uwagę młodego mężczyzny przykuł duży billboard, znajdujący się vis-à-vis McDonalda, przypominający o obchodach 25. rocznicy wolnych wyborów. Tak jak wówczas na plakacie NSZZ ,,Solidarność” widniała sylwetka Garego Coopera, nieustraszonego kowboja z filmu ,,W samo południe”.

Wtem usłyszał charakterystyczny dźwięk dzwonka w komórce, kukanie gżegżółki. Uśmiechnął się do siebie i odebrał SMS (sms, esemes). Były to urodzinowe życzenia od taty. Zaskoczyła go treść:,, Bądź szczęśliwy i wolny jak Rzeczpospolita Polska”. ,,Hm! Oryginalnie!”- pomyślał.

Dyktanda sprawdzała komisja w składzie: Elżbieta Myślińska, Justyna Mania, Alicja Humeńczuk-Skrzypek, Barbara Smerek, Mariola Huzar, Magdalena Berestecka, Monika Fedak, Izabela Mucha i Agata Maślanka. Wśród prac, nie było bezbłędnie napisanego tekstu.

Nagrody dla głównych laureatów konkursu oraz pozostałych uczestników osobiście wręczali Wójt Gminy Kłodzko pan Stanisław Longawa oraz Przewodniczący Rady Gminy Kłodzko pan Zbigniew Tur.

Pierwsze miejsce zajął pan Marek Szopa \lat 40\ z Gorzowa Wielkopolskiego i otrzymał Złote Pióro Wójta Gminy Kłodzko, puchar oraz nagrodę finansową w kwocie 500,00 zł, ufundowaną przez Kłodzkich Mecenasów Dyktanda 2014:

Spółkę z o.o. RAPMET w Kłodzku

Hotel METRO w Boguszynie

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe TOMEX Przewozy Osób w Krosnowicach

Biuro Podróży GiecewiczTravel w Kłodzku

Restaurację BOGUSZYN w Boguszynie

Telewizję Kłodzką

 Więcej…Więcej…

Okazuje się, że pan Marek posiada na swoim koncie tytuły mistrzowskie i wicemistrzowskie w dyktandach ogólnopolskich i regionalnych na terenie całej Polski.

Drugie miejsce wypisał sobie pan Stanisław Gajos \lat 62\ z Rojewa w kujawsko-pomorskim i otrzymał Srebrne Pióro Wójta Gminy Kłodzko, puchar oraz album książkowy Adama Bujaka „Katedry Polski” ufundowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Szczytna. Pan Stanisław również jest jednym z głównych laureatów konkursów ortograficznych na terenie naszego kraju.

Brązowe Pióro Wójta Gminy Kłodzko oraz puchar otrzymał pan Sergiusz Kaźmierski z Młynic w kujawsko-pomorskim. To także miłośnik konkursów ortograficznych i zwycięzca miejsc z pierwszej dziesiątki.

Wszyscy panowie znają się z ortograficznego podwórka i tym razem połączyli przyjemne \zwiedzanie Ziemi Kłodzkiej\ z pożytecznym \pisaniem dyktanda\.

Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki-maskotki.

Najmłodszy uczestnik dyktanda liczył 13 lat, a najstarszy 62.

Organizatorami Dyktanda byli: Wójt Gminy Kłodzko, Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko, Zarząd Koła Kłodzkiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Gimnazjum Publicznej im. Wł. St. Reymonta w Kłodzku

Nad wydarzeniem patronat honorowy objęła pani Poseł na Sejm RP Halina Szymiec-Raczyńska.

Autor: Mariola Huzar GBP Kłodzko

 
WITAMY NOWĄ ROSZYCKĄ STRONĘ INTERNETOWĄ Drukuj Email
Autor: Administrator   
23 marca 2014

Coraz więcej miejscowości Ziemi Kłodzkiej posiada już własne strony internetowe. Miło nam poinformować o stworzeniu kolejnej - promującej urok i dzień dzisiejszy maleńkich ROSZYC nieopodal Kłodzka.

Zapraszamy więc gorąco do odwiedzania www.naszeroszyce.pl

 
„ANTOLOGIA POSTscriptum” Lili Kucfir Drukuj Email
Autor: Janusz Puszczewicz   
15 lutego 2014

Otrzymałem ostatnio z Wrocławia „ANTOLOGIĘ POSTscriptum” gdzie zamieszczono m.in. wiersze mieszkającej w Goworowie LILI KUCFIR. O autorce i jej ostatnim tomiku „Pół na pół” pisałem ostatnio w naszym portalu.

 
Najnowszy numer Nieregularnika Polanickiego (24) Drukuj Email
Autor: Janusz Puszczewicz   
19 stycznia 2014

Ostatnio dotarł do nas nr 2/24 "NIEREGULARNIKA POLANICKIEGO", który wydaje już dwanaście lat niezwykle aktywne Towarzystwo Miłośników Polanicy.

Numer poświęcony jest w większości jubileuszowi 40-lecia wspomnianego Towarzystwa. Znajdziemy więc m.in. relację z uroczystości, kalendarium oraz sesję zdjęciową. Historię Towarzystwa przedstawia obecny Prezes Edward Wojciechowski.Dołączamy się również do nadsyłanych jubileuszowych życzeń.

 
Aukcja na rzecz stypendium im. Grzegorza Ciechowskiego Drukuj Email
Autor: Administrator   
19 stycznia 2014

PONAD 21 000 ZŁ NA STYPENDIA IM. GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO

Podczas Noworocznego Spotkania Biznesowego w dniu 13 stycznia w Pałacu w Żelaźnie odbyła się po raz dziewiąty aukcja przedmiotów, z której dochód przeznaczany jest na wypłatę stypendiów im. Grzegorza Ciechowskiego w gminie Kłodzko.

Program stypendialny w grudniu 2014 roku będzie obchodził 15 lat istnienia.

Więcej…Więcej…

Więcej…Więcej…

 

Na dobry początek aukcji, którą poprowadziła przewodnicząca kapituły stypendialnej pani Mariola Huzar - prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Kłodzku pan Tomasz Nowacki przekazał 2 000 zł. A potem…nabywcami przedmiotów przekazanych przez osoby publiczne z całej Polski zostali:

 

Miedzioryt z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego z podpisem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego za kwotę 3 000 zł - właścicielka Pałacu w Żelaźnie pani Bogusława Kochmańska

 

Filiżanka „Kancelaria Prezesa Rady Ministrów” z certyfikatem autentyczności, zaprojektowaną i wykonaną na wyłączność przez Fabrykę Porcelany AS Ćmielów za kwotę 1 700 zł - właściciel Zakładu Produkcji Nagrobków „Prohanus” w Jaszkowej Górnej pan Juliusz Wesołowski

 

Książka pt.„Lech Wałęsa” z osobistym podpisem autora za 300 zł - szef Transportu Osobowego w Krosnowicach pan Władysław Tomera

 

Komplet piśmienniczy marki Parker \pióro + długopis\ od Posła do Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka za 2 000 zł - właściciele Spółki „Jandar” Przerób i Handel Drewnem w Jaszkowej Dolnej bracia Janusz i Dariusz Wolańscy

 

Przedmioty od Wicepremiera, Ministra Gospodarki pana Janusza Piechocińskiego:

 • pióro marki Bazarnik za 2 000 zł - Wójt Gminy Kłodzko pan Stanisław Longawa
 • komplet albumów książkowych „Polska” za 2 000 zł - pani Magdalena Rapach z Zakładu Usług Metalowych „Rapmet” w Kłodzku
 • płyta CD DaMyr Djakuju z okolicznościową dedykacją za 150 zł - właściciel Zakładu Produkcji Nagrobków „Prohanus” w Jaszkowej Górnej pan Juliusz Wesołowski

 

Przedmioty podarowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego:

 • grafika z wizerunkiem wrocławskiego Ossolineum za 500 zł - pani Urszula Panterałka – zastępca Wójta Gminy Kłodzko
 • album książkowy „Krzeszowskie Sanktuarium – Europejska Perła Baroku za 50 zł - ks. Bolesław Stanisławiszyn – proboszcz Parafii Żelazno
 • album „Pod opieką muz” prezentujący Pałac Czartoryskich-Potockich w Warszawie za 200 zł - pani Grażyna Cal, Radna Województwa Dolnośląskiego
 • katalog ARTFOOD2013 z kanciastą porcelanową filiżanką projektu Dominiki Bździak za 200 zł - panowie Mariusz Dubiel i Jacek Herberger ze Spółki SKI-RAFT z Barda

 

Waza chińska od Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki pani Ilony Antoniszyn-Klik za 500 zł - właściciel Firmy Transportowej z Kłodzka pan Ryszard Łacny

 

Przedmioty przekazane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Lenę Kolarską-Bobińską:

 • mini solar okienny za 250 zł – prorektor Andrzej Drabiński z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
 • komplet piśmienniczy za 600 zł – państwo Ewelina i Sebastian Krawczyk z Firmy Usługowo-Handlowej Reklama-Ai w Boguszynie
 • pendrive robot za 250 zł - właściciele Spółki „Jandar” Przerób i Handel Drewnem w Jaszkowej Dolnej bracia Janusz i Dariusz Wolańscy
 • kubek ministerialny za 100 zł – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko pani Mariola Huzar

 

3 komplety monet z serii Historia Polskiej Muzyki Rozrywkowej Agnieszka Osiecka od prezesa Narodowego Banku Polskiego prof. Marka Belki:

 • właściciel Zakładu Usług Metalowych „Rapmet” w Kłodzku pan Ryszard Rapacz za 500 zł
 • pracownicy Urzędu Gminy w Kłodzku pani Dominika Ferenc Macherzyńska i Aleksandra Łuszczyńska za 186 zł za każdy komplet

 

Srebrny hełm strażacki od prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemara Pawlaka za 650 zł - pan Paweł Podobiński z LKS Iskra Jaszkowa Dolna

 

Ryngraf 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej przekazany przez Dowódcę 22 Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej ppłk dypl. Artura Dziadułę za 200 zł - właściciel Firmy Transportowej z Kłodzka pan Ryszard Łacny

 

Piłka nożna z podpisem prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka za 700 zł - przewodniczący Rady Gminy Kłodzko pan Zbigniew Tur

 

Przedmioty podarowane przez Klub Sportowy AZS Zakopane:

 • plastron Kamila Stocha z nr 43 z zawodów Pucharu Świata w Kuusamo, sezon 2013\2014 z podpisami Kamila Stocha, Piotra Żyły, Jana Ziobro, Macieja Kota, Krzysztofa Bieguna, Dawida Kubackiego i Stefana Huli za 1 000 zł - właściciel Restauracji „Boguszyn” w Boguszynie pan Dawid Przybylski
 • plakat wizerunkowy z podpisami Stoch, Kubacki, Żyła, Kot, Hula za 100 zł – szef Biura Podróży GiecewiczTravel w Kłodzku pan Edward Giecewicz
 • plakat Mistrza Świata Kamila Stocha z autografem za 100 zł - właściciel Zakładu Produkcji Nagrobków „Prohanus” w Jaszkowej Górnej pan Juliusz Wesołowski
 • kartka wizerunkowa Kamila Stocha z autografem za 50 zł – przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Kłodzko pani Magdalena Bloch

 

Czapka bejsbolówka Klubu Borussia Dortmund od pana Zdzisława Jasińskiego z Piekarni „Kajzerka” w Żelaźnie za 400 zł trafiła z powrotem do właściciela, lecz została ponownie przekazana do zlicytowania

 

Obraz z realizacji polsko-czeskiego projektu WIOSKI CUDÓW 2010 autorstwa pani Krystyny Pasionek-Leśniewskiej z Radochowa z wizerunkiem Pałacu w Żelaźnie za 200 zł - właścicielka Pałacu w Żelaźnie pani Bogusława Kochmańska

 

Okolicznościowy tort Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za 200 zł - pani Waleria Teresa Ponicka z Firmy „ŻEL-BUT” z Żelazna

 

Na zakończenie aukcji Poseł na Sejm RP Halina Szymiec-Raczyńska zadeklarowała kwotę 1 100 zł

 

Ogólny dochód z aukcji po podsumowaniu wynosi 21 372 zł

 

Wójt Gminy Kłodzko pan Stanisław Longawa oraz przewodnicząca kapituły stypendialnej pani Mariola Huzar serdecznie gratulują i dziękują wszystkim nabywcom, bo …

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II

 
Otwarcie połączenia kolejowego Kudowa-Kłodzko Drukuj Email
Autor: Administrator   
15 grudnia 2013

Z radością informujemy, że po trzyletniej przerwie w dniu 16 grudnia 2013r. o godzinie 11:00 na dworcu kolejowym w Kudowie-Zdroju odbędzie się uroczystość otwarcia linii kolejowej relacji Kudowa-Zdrój - Kłodzko.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12

Góry i Rezerwaty

Ostatnio na forum

BŁĄD: mod_kunenalatest: Kunena 1.6.2 (lub późniejsza) jest niezainstalowana na tej stronie!

Losowe zdjęcie z Portalu


Kamienice wokół rynku
Kamienice wokół rynku
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 485109