Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 164
Artykułów : 753
Odsłon : 7925861
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Kłodzkie Artykuły
Minieuroland zgarnia kolejne nagrody Drukuj Email
Autor: Administrator   
03 kwietnia 2016

Więcej…Minieuroland z Kłodzka godnie reprezentuje całą Ziemię Kłodzką. Słowa uznania, wyróżnienia podczas tak ważnych wydarzeń jak targi GLOBalnie 2016 są najlepszym tego dowodem.

 
Bystrzyca Kłodzka zwycięzcą plebiscytu "Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska" Drukuj Email
Autor: Administrator   
28 września 2015

Więcej…18 IX 2015 w Sali Balowej Zamku Książ, zostały wręczone nagrody w plebiscycie „Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska 2015”. Bystrzyca Kłodzka, która startowała w kategorii „Miasto”, zdeklasowała swoich lokalnych rywali, zajmując pierwsze miejsce. Turystyczne walory Bystrzycy doceniło zdecydowanie najwięcej osób, które w głosowaniu internetowym, a także poprzez sms oddały na nasze miasto ponad 15 tys. głosów. Na podium znalazły się również Stronie Śląskie i Radków.

 
KŁODZCY PIELGRZYMI DOTARLI na JASNĄ GÓRĘ Drukuj Email
Autor: Janusz Puszczewicz   
10 sierpnia 2015

Więcej…Niedziela 9 sierpnia 2015 roku. Już od wczesnym godzin rannych obserwowałem na jasnogórskim parkingu wzmożony wjazd samochodów i autokarów z dolnośląską rejestracją. W tym wiele z rejestracją kłodzką. Przybywają bowiem kolejni wierni na wejście XII Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej.

 
Nowy wymiar współpracy lokalnej na pograniczu polsko-czeskim Drukuj Email
Autor: Redakcja   
23 czerwca 2015

Więcej…Opolska Fundacja Inicjatyw Międzynarodowych wraz z czeskim partnerem projektowym stowarzyszeniem Education-Talent-Culture z Czeskiego Cieszyna kończy realizację projektu „Nowy wymiar współpracy lokalnej na pograniczu polsko-czeskim”.

 
Przemarsz Średniowiecznej Straży Miejskiej Drukuj Email
Autor: Administrator   
30 maja 2015

Stowarzyszenie Kłodzkie Bractwo Rycerskie przygotowało dla turystów i mieszkańców nową atrakcję dotyczącą historii miasta Kłodzka - Przemarsz Średniowiecznej Straży Miejskiej.

 
Odbudowa Lądeckiego Kościoła Ewangelickiego Drukuj Email
Autor: Janusz Puszczewicz   
14 kwietnia 2015

Niezwykle ucieszyła nas ostatnia informacja Burmistrza Lądka-Zdroju dotycząca projektu odbudowy byłego kościoła ewangelickiego.
Jako jedni z pierwszych prezentujemy Państwu wizualizację takiej odbudowy / wyk. Paweł Rajski Śląskie Studio Architektury /.

 
Lądeckie Impresje Zaduszkowe Drukuj Email
Autor: Janusz Puszczewicz   
25 października 2014

Więcej…Listopad to miesiąc szczególny. Miesiąc wspomnień, zadumy i pamięci. Wspomnień o tych, co jeszcze wczoraj byli z nami. Zadumy nad istotą przemijania. Pamięci o tych wszystkich co wpisali się w los i historię tej ziemi.

Ziemia Kłodzka to kraina wyjątkowa, jej historię tworzyli przez wieki Ci wielcy i Ci mali. Tworzyło ją tak wielu. Czy pamiętamy o nich ?

 
KŁODZKIE IMPRESJE '2014 (3) Drukuj Email
Autor: Janusz Puszczewicz   
25 października 2014

Wciąż wracam do mojego ostatniego pobytu na „naszej” Ziemi Kłodzkiej. Odwiedziłem wtedy m.in. maleńki Kamieńczyk nieopodal Międzylesia. Wieś założoną w 1564 roku przez braci Dawida i Michała Tschirnhausów. Kiedyś mieszkało tu ponad 500 mieszkańców, dzisiaj znacznie mniej. Ale też daje się zaobserwować zjawisko osiedlania „przybyszów z miasta” jak się tu na nich mówi. Są to na ogół ludzie szukający ciszy i spokoju, ale też wielcy pasjonaci tego regionu. Przekonałem się o tym wielokrotnie.

 
XIX Przegląd Filmów Górskich - RELACJA Drukuj Email
Autor: Administrator   
25 września 2014

Więcej…Co się działo w Lądku-Zdroju?

To był już XIX Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady i w krótkiej relacji trudno wymienić wszystko, co miało miejsce podczas tych czterech niezapomnianych dni. Ale w skrócie można by tak: ponad 40 gości, 35 filmów, trzy konkursy, dwie edycje zawodów, jedna wielka impreza integracyjna oraz około tysięczna publiczność.

 
XIX Festiwal Górski - Najciekawsze filmy Przeglądu Drukuj Email
Autor: Administrator   
15 września 2014

Więcej…Filmy Przeglądu w Lądku-Zdroju - Polska premiera „Valley Uprising”!

Już za trzy dni rusza XIX Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady, w tym roku do Lądka przyjadą min. Wojtek Kurtyka, Kurt Diemberger, Rafał Sławiński, Denis Urubko, Alex Txikon, Adam Bielecki , Andrzej Paczkowski czy Andrzej Ciszewski. Będą także niemal wszyscy członkowie tegorocznych wypraw na K2 i Broad Peak oraz uczestnicy zejścia do najgłębszej jaskini świata. Ale Przegląd to nie tylko wspaniali goście, lecz także filmy i w tej edycji będziemy mieli okazję obejrzenia naprawdę niezwykłych obrazów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 11

Góry i Rezerwaty

Ostatnio na forum

BŁĄD: mod_kunenalatest: Kunena 1.6.2 (lub późniejsza) jest niezainstalowana na tej stronie!

Losowe zdjęcie z Portalu


Polanica Zdrój
Polanica Zdrój
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 21291