Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 163
Artykułów : 753
Odsłon : 7868877
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Rezerwaty i obszary chronione Drukuj Email

 

Ziemia Kłodzka to jeden z najciekawszych krajobrazowo i kulturowo regionów Polski.  Łagodny klimat, rozległe obszary lasów, urozmaicona rzeźba terenu oraz niepowtarzalne piękno sudeckiego krajobrazu przyciągają tu co roku kilkaset tysięcy turystów. Na tym terenie wydzielono wiele obszarów chronionego krajobrazu oraz rezerwatów przyrody. Tereny te w większości udostępnione są dla turystów.

Góry stołowe:
Masyw Śnieżnika:
Góry Sowie: Góry Bardzkie:
Góry Bialskie: Góry Bystrzyckie:
Góry Bystrzyckie i Orlickie:

REKLAMA

 

Komentarze  

 
0 #2 admin 2011-08-04 19:42
Dziękujemy Pani Doroto za cenną uwagę. Rzeczywiście jeszcze raz przeglądam materiały referencyjne i raz pojawiają się określenia "rezerwaty" a w innych "obszary ochrony ścisłej" na terenie Parku. Sama dyrekcja Parku używa określenia "obszary chronione" więc rzeczywiście powinno się trzymać tego określenia.

pozdrawiamy
Redakcja Portalu
Cytować
 
 
0 #1 Dorota 2011-08-04 08:28
W parkach narodowych NIE MA rezerwatów przyrody - są to dwie ODRĘBNE formy ochrony przyrody, które w naszym kraju jednocześnie nie występuja (Ustawa z 16.04.2004 r o ochronie przyrody).
Niestety często w publikacjach (min mapy), słowie mówionym błędy dot. rezerwatów w Parku Narodowym Gór Stołowych są powielane. Należy mieć świadomość, że jest to BŁĄD.
Cytować
 

Góry i Rezerwaty

Ostatnio na forum

BŁĄD: mod_kunenalatest: Kunena 1.6.2 (lub późniejsza) jest niezainstalowana na tej stronie!

Losowe zdjęcie z Portalu


Karłów
Karłów
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 28578