Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 163
Artykułów : 753
Odsłon : 7868677
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Lądek Zdrój Drukuj Email

Informacje ogólne

Ratusz
Ratusz
DatsoPic 2.0 © 2009 by Andrey Datso
"...Lądek tak pod względem czarującego położenia jako też i wspaniałych zakładów leczniczych, wreszcie pod względem wygody, pożytku, rozrywek i przyjemności dla chorych niezaprzeczalnie pierwsze zajmuje miejsce."

Wypowiedź, pochodząca sprzed ponad 120 lat, której autorem jest wieloletni lekarz lądecki dr Aleksander Ostrowicz i dziś nie straciła swej aktualności. W Lądku Zdroju leczyli się m.in.: Goethe, cesarzowa Katarzyna II, cesarz Aleksander I, królowie pruscy, John Quincy Adams ? prezydent USA.

Zakład Przyrodoleczniczy "Wojciech"
Zakład Przyrodolecznic...
DatsoPic 2.0 © 2009 by Andrey Datso
Lądek Zdrój, jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie, otoczony Górami Złotymi, nieomal u stóp Śnieżnika, majestatycznego szczytu, górującego nad Ziemią Kłodzką, od wieków stanowi magnes dla kuracjuszy i turystów. Usytuowanie miasta, jego zabytki, urok części staromiejskiej i zieleń parków w zdroju stanowią o niepowtarzalnej atmosferze.

Pijalnia wód "Wojciech"
Pijalnia wód "Wojciech"
DatsoPic 2.0 © 2009 by Andrey Datso
Źródlane wody lecznicze przywracają sprawność, górskie krajobrazy zachęcają do spacerów i wędrówek. Kurort zapewnia rehabilitację, zdrowy relaks i wypoczynek Oferta turystyczna to szlaki turystyczne piesze, rowerowe, skałki do wspinaczki, jedno z nielicznych w Polsce arboretum, stadniny konne, turystyczne przejście graniczne do Czech.

www.ladek.pl, ?

Zdjęcia

Miasto Lądek Zdrój:


Restauracja
Zakład Przyrodoleczniczy
Pokoje gościnne
Zakład Przyrodoleczniczy
Ulica Zdrojowa
Zakład Leczniczy
Zakład Leczniczy
Kapliczka w parku zdrojowym
Wieża Ratusza
Zakład Przyrodoleczniczy
Kamienice na rynku
Lądecki Zdrój

Park Zdrojowy:


Pijalnia wód
Pijalnia wód
Pijalnia wód
Pijalnia wód
Pijalnia wód
Park Zdrojowy
Park Zdrojowy
Park Zdrojowy
Źródło

Wirtualne zwiedzanie

ladek-park1Przenieś się wirtualnie do Lądka Zdroju i zwiedzaj miasto wprost z ekranu swojego komputera. Zdjęcia panoramiczne 360 stopni pozwolą ci obejrzeć najważniejsze miejsca, dotrzeć do wnętrz i otoczenia obiektów w sposób, jakiego nie umożliwia tradycyjna fotografia. Pomiędzy panoramami można  się przemieszczać się, co daje złudzenie wirtualnej wycieczki.

REKLAMA

Zobacz więcej ... ??

REKLAMA

 
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 16703