Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 164
Artykułów : 753
Odsłon : 7934226
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Najnowszy numer Nieregularnika Polanickiego (24) Drukuj Email
Autor: Janusz Puszczewicz   
19 stycznia 2014
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://go.idmnet.bbelements.com/please/showit/1361/1/1/2/?typkodu=img

Ostatnio dotarł do nas nr 2/24 "NIEREGULARNIKA POLANICKIEGO", który wydaje już dwanaście lat niezwykle aktywne Towarzystwo Miłośników Polanicy.

Numer poświęcony jest w większości jubileuszowi 40-lecia wspomnianego Towarzystwa. Znajdziemy więc m.in. relację z uroczystości, kalendarium oraz sesję zdjęciową. Historię Towarzystwa przedstawia obecny Prezes Edward Wojciechowski.Dołączamy się również do nadsyłanych jubileuszowych życzeń.

Ze swojej strony nasz portal udostępnił swoje strony do prezentacji kolejnych numerów Nieregularnika / www.nieregularnikpolanicki.ziemiaklodzka.pl /.

752 1Wielu starszych polaniczan zapewne z przyjemnością przeczyta wspomnienia syna znanego polanickiego fotografa Alojzego Milki-Dariusza. Prace tego znanego fotografa możemy znaleźć na stronie www.alojzy.milka.pl

Profesor Elżbieta Kościk zapozna nas tym razem z rzemiosłem i handlem w Kłodzku w I poł. XIX wieku. Publikacja przybliży nam znacznie obraz miasta w tamtych latach.

W numerze przeczytamy również o odsłonięciu tablicy pamiątkowej w 70 rocznicę Rzezi na Wołyniu. Jest też rozmowa z Wiesławem Lewickim - pomysłodawcą upamiętnienia tych tragicznych dni.

Marek Gałowski zaprasza nas jak zwykle na atrakcyjne szlaki tego regionu. Tym razem prowadzi nas do Czerwonego Strumienia. "Czerwony Strumień to dawna wieś położona na południowych stokach Gór Bystrzyckich. Obecnie traktowana jest jako atrakcja turystyczna, bowiem osady w sensie administracyjnym dawno już nie ma...". Pisaliśmy o niej kiedyś przy okazji Towarzystwa Górskiego "Róża Kłodzka" z Kamieńczyka, które to przywraca nam pamięć o tamtej opuszczonej już wiosce.

W numerze znajdziemy również wspomnienie o Franciszku Dzidzie, pierwowzorzie bohatera filmu "Amator", który związany był z polanickim festiwalem Pol-8. Niestety ostatnio pożegnaliśmy tego wspaniałego człowieka, dla którego film stał się wielką życiową pasją. Miałem okazję kiedyś go poznać bowiem związany był z Bielskiem-Białą oraz z pobliskim Chybiem gdzie się urodził i tworzył.

Polecam Państwu ten numer, naprawdę warto po niego sięgnąć.

Dziękuję równocześnie red. Grażynie Redmerskiej która to pismo redaguje od lat - za nadesłany egzemplarz.

JANUSZ PUSZCZEWICZ

REKLAMA

 

Góry i Rezerwaty

Ostatnio na forum

BŁĄD: mod_kunenalatest: Kunena 1.6.2 (lub późniejsza) jest niezainstalowana na tej stronie!

Losowe zdjęcie z Portalu


Bazylika
Bazylika
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 5707