Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 163
Artykułów : 753
Odsłon : 7824932
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Najnowszy numer ?Nieregularnika Polanickiego? Drukuj Email
Autor: Janusz Puszczewicz   
02 lutego 2011
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://go.idmnet.bbelements.com/please/showit/1361/1/1/2/?typkodu=img
NP_18_DDo portalowej redakcji dotarł najnowszy numer / 2/18- 2010/ ?Nieregularnika Polanickiego? utrzymany w tonacji świąteczno-noworocznej.

Jak zwykle znajdziemy w nim szereg ciekawych publikacji, szczególnie polecam ?

Prawdziwa historia Mariana Pieniądza urodzonego we Lwowie, którego powojenne losy związały się z Polanicą.

Kolejny odcinek nt. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego POL-8 im. J. Milki, tym razem odcinek opowiada o 43 już edycji jaka miała miejsce w roku ubiegłym.

Poetycka Polanica czyli o poetyckim spotkaniu ?Poeci bez granic? jakie odbyło się w dn. 18-21 listopada ubr.

Szczeliniec Wielki ? o tym magicznym zakątku pisze Marek Gałowski. To również mój niezwykły zakątek, miejsce do którego zawsze z radością wracam?

Obozy pracy na Ziemi Kłodzkiej w czasie II wojny światowej - publikacja Katarzyny Redmerskiej o nieodkrytej jeszcze do końca historii z wojennych czasów. Dobrze, że podjęto ten temat. Bo kto też wie, że obozowe filie działały m.in. w Ścinawce Średniej, Gorzanowie, w Kudowie, Żelaźnie czy we wsi Wolany.

Ciekawa publikacja Elżbiety Kościk ?Parki jako element urządzenia przestrzeni uzdrowiska?.

Są też bieżące polanickie wiadomości m.in. o polanickich obchodach wybuchu II Wojny Światowej, międzyszkolnym konkursie wiedzy o Polanicy / kolejna cenna inicjatywa TMP/,koncercie chopinowskim, polanickim też niedźwiedziowaniu z racji 100-lecia tutejszego misia / żałuję wyjątkowo, że opuściłem tą rocznicę /.

Za redakcją powtórzmy jeszcze apel do mieszkańców Polanicy. Towarzystwo Miłośników Polanicy wspólnie z organizacjami kombatanckimi zwraca się do wszystkich z prośbą o informacje o walczących na różnych frontach mieszkańcach. Zebrane materiały posłużą do opracowania dokumentacji upamiętniającej zasłużonych obywateli Polanicy-Zdroju. Bliższe informacje uzyskamy m.in. pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dziękuję za nadesłany numer, który wyjątkowo polecam Państwa uwadze !!!

Dziękuję również za ?Polanicki kalendarz 2011 r.? wydany przez TMP ze zdjęciami ikon namalowanych a raczej pisanych przez polaniczanina Jerzego Zenkę. To o nich mówi artysta ?są śpiewem uwielbienia, poezją w kolorach. Łączą dwie nieskończoności, światłość Bożą i ducha ludzkiego??. Niebawem postaramy się przedstawić w portalu osobę i twórczość tego wspaniałego artysty. Osobiście jestem bowiem pod wrażeniem jego niebywałych artystycznych dokonań. A kalendarz już wisi nad redakcyjnym biurkiem ?

REKLAMA

 

Góry i Rezerwaty

Ostatnio na forum

BŁĄD: mod_kunenalatest: Kunena 1.6.2 (lub późniejsza) jest niezainstalowana na tej stronie!

Losowe zdjęcie z Portalu


Kamienice wokół rynku
Kamienice wokół rynku
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 2880