Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 163
Artykułów : 753
Odsłon : 7824936
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Przewodnik Góry Stołowe Drukuj Email
Autor: Administrator   
21 lipca 2010
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://go.idmnet.bbelements.com/please/showit/1361/1/1/2/?typkodu=img

Mam w ręku wydany ostatnio przez Oficynę Wydawniczą ?REWASZ? przewodnik WALDEMARA BRYGIERA  ?GÓRY STOŁOWE?.

Już samo to wydawnictwo gwarantuje nam rzetelność, profesjonalizm i dopracowane w każdym niemal szczególe

turystyczno- krajoznawcze dzieło. Pierwszy raz spotkałem się z ?Rewaszem? bodajże w roku 1994, przy okazji wydania ?Polski Egzotycznej? w następstwie czego przemierzyłem podlaską krainę.

Wracam jednak do ?Gór Stołowych?? Już samo nazwisko autora gwarantuje nam wyjątkowy przewodnik. Waldemar Brygier ? podróżnik, sudecki przewodnik, pilot wycieczek którego wielką pasją są ?nasze? Sudety. Autor wielu znaczących przewodników czy publikacji prasowych. Twórca zaprzyjaźnionego z naszym portalem serwisu internetowego www.naszesudety.pl Człowiek dla którego Sudety nie mają już zapewne żadnych tajemnic.

W części ogólnej przewodnika znajdziemy skrótowe wiadomości dotyczące Gór Stołowych. Poznamy m.in. ich położenie, topografię, budowę geologiczną, hydrografię, przyrodę czy pewien rys historyczny.

Nas najbardziej winny jednak zainteresować opisy aż 19 atrakcyjnych tras turystycznych, zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie. Opisy tak dokładne, że raczej nie ma mowy o ewent. zagubieniu. Ciekawie podane opisy mijanych miejsc i obiektów, w które wplecione liczne ciekawostki.

Przewodnik zamyka słownik miejscowości, nie wspomnę już o indeksie nazw geograficznych. Zanim więc odwiedzimy np. Kudowę, Polanicę, Duszniki Zdrój, Lewin Kłodzki, Radków czy Pasterkę przewertujmy wcześniej strony tego przewodnika. Wtedy odkryjemy te miejsca na nowo a i znacznie poszerzymy swoją wiedzę o tym zakątku.

Szczególnie polecam trasy i opisy dot. czeskiej części, dotąd może mniej nam znane z wyjątkiem słynnego Adrspachu.

Przygotowując się do kolejnego sierpniowego wypadu w Góry Stołowe, zabieram z sobą wspomniany przewodnik, który znacznie uatrakcyjni ten pobyt. Może wtedy też spotkam w górach samego autora?

Wydanie niezwykle staranne, w podręcznym formacie z licznymi zdjęciami czy mapkami.

POLECAM gorąco ?GÓRY STOŁOWE? Waldemara Brygiera, jak i inne przewodniki tego wydawnictwa.

Korzystając z okazji dziękuję uprzejmie Oficynie Wydawniczej ?Rewasz? z Piastowa / www.rewasz.com.pl / za nadesłany egz. autorski.

A już niebawem przedstawimy kolejną publikację z tego cyklu, tym razem ?Przewodnik -Ziemia Kłodzka? Waldemara Brygiera i Tomasza Dudziaka.

Autor: Janusz Puszczewicz, ? 2010-07-21

REKLAMA

 

Góry i Rezerwaty

Ostatnio na forum

BŁĄD: mod_kunenalatest: Kunena 1.6.2 (lub późniejsza) jest niezainstalowana na tej stronie!

Losowe zdjęcie z Portalu


Jaskinia Niedźwiedzia
Jaskinia Niedźwiedzia
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 4594