Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 118
Artykułów : 753
Odsłon : 6958856
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Szlaki turystyczne Drukuj Email
strona w trakcie budowy ...

Główny Szlak Sudecki im. M.Orłowicza

0_1

Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza to ciągły szlak turystyczny, prowadzący od Świeradowa-Zdroju do Prudnika przez najciekawsze partie Sudetów.

Koncepcja szlaku pojawiła się na posiedzeniu Międzyoddziałowej Komisji Sudeckiej Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, która odbyła się 24 października 1947 r. Rok później zaczęto prace nad znakowaniem szlaku. Z okazji 100-lecia turystyki w Polsce, Komisja Turystyki Górskiej ZG PTTK nadała Głównemu Szlakowi Sudeckiemu imię Mieczysława Orłowicza, w uznaniu jego zasług dla turystyki i krajoznawstwa.

REKLAMA

Więcej…

Szlak Marianny Orańskiej

694 logoSzlak Królewny Marianny Orańskiej to  transgraniczny szlak na terenie Dolnego Ślaska i terenu przygranicznego po stronie Czeskiej. Jego głównym celem jest pokazanie tych miejsc, które są związane z postacią królewny Marianny Orańskiej. Szlak zaczyna się w Ząbkowicach Śląskich i kończy w Międzygórzu.

REKLAMA

Więcej…

REKLAMA

 
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 29771