Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 164
Artykułów : 753
Odsłon : 7933795
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Szczytna Drukuj Email
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://go.idmnet.bbelements.com/please/showit/1361/1/1/2/?typkodu=img

Szczytna, to miasto położone w malowniczym krajobrazie Obniżenia Dusznickiego między Górami Stołowymi i Bystrzyckimi, nad Bystrzycą Dusznicką. Szczytna zawdzięcza swój rozwój położeniu na szlaku handlowym prowadzącym z Czech do Polski.

Od wschodu góruje nad miastem Szczytnik (589 m n.p.m.) z neogotyckim zamkiem zbudowanym w XIX wieku. Ze wzgórza roztacza się wspaniała panorama gór i miasta.

Ze Szczytnej blisko jest nie tylko do obu przyległych uzdrowisk, Dusznik i Polanicy, ale także do Parku Narodowego Gór Stołowych, który rozpoczyna się już na obrzeżach miasta. Niedaleko za Szczytną znajdują się Skalne Grzyby, Wielkie Torfowisko Batorowskie oraz Piekielna Dolina z malowniczo wijącą się Bystrzycą Dusznicką.

Wielką atrakcją przyrodniczą jest rezerwat Topieliska pod Zieleńcem. Atrakcji przyrodniczych nie brak także w samej Szczytnej. Występują tutaj również źródła wód mineralnych, które kiedyś mogą, być może, dać początek nowemu uzdrowisku.

www.szczytna.pl ?

 

REKLAMA

 

Góry i Rezerwaty

Ostatnio na forum

BŁĄD: mod_kunenalatest: Kunena 1.6.2 (lub późniejsza) jest niezainstalowana na tej stronie!

Losowe zdjęcie z Portalu


Park Zdrojowy-12
Park Zdrojowy-12
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 18136