Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 164
Artykułów : 753
Odsłon : 7933771
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Skansen Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego Drukuj Email

 

Informacje ogólne

skan.jpgMuzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego jest położone na malowniczym zboczu w wiejskiej dzielnicy Kudowy Zdroju ? Pstrążnej. Muzeum - Skansen powstało w 1984 r. 

Wystawę stałą stanowią zabytkowe obiekty drewnianej architektury ludowej pogórza sudeckiego. Prezentowane są w nim obiekty ludowej kultury, architektury Sudetów - budynki mieszkalne, dzwonnica, zajazd, kuźnia wraz z wyposażeniem w sprzęty i narzędzia. Domy cieszą oczy nie tylko kunsztowną konstrukcją ? dowodem mistrzostwa dawnych cieślów, ale i zachowanymi starymi meblami i sprzętami gospodarskimi z XVIII, XIX i początków XX w. Na najwyższym miejscu zbocza stoi zrekonstruowany wiatrak. Stąd roztaczają się piękne widoki na Śnieżkę i Karkonosze. Piękny, naturalny amfiteatr może pomieścić do 2.000 widzów. W lecie organizowane są tutaj pikniki, podczas których można posmakować pieczonych ziemniaków z ogniska, pieczonego chleb z domowym smalcem oraz bigosu.

Muzeum - Skansen ukazuje życie na pograniczu, a jego misja głosi: "Życie ponad pogranicznością". Misja ta nawiązuje do tradycji pokoju etnicznego ziemi kłodzkiej, współżycia pokojowego ludzi różnych narodowości.

Lokalizacja:

   Powiat: Kłodzko, Gmina: Kudowa Zdrój, Miejscowość: Kudowa Zdrój (Pstrążna), Adres: ul. Pstrążna 14

  GPS - 50.474357 x 16.259176  (mapka dojazdu)
{mosmap lat='50.474357' | lon='16.259176'}

Kontakt:

Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego w Kudowie Zdroju
ul. Pstrążna 14, 57-350 Kudowa Zdrój
tel. +48 74 8662843
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. '; document.write( '' ); document.write( addy_text74206 ); document.write( '<\/a>' ); //--> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www:
www.skansen.kudowa.pl

www.skansen.kudowa.pl ?

Wirtualne zwiedzanie

Kliknij na obrazek aby przenieść się wirtualnie do wybranego miejsca.

skansen-pstrazna Skansen leży na końcu Pstrążnej, kilkaset metrów od górskiej granicy z Czechami, a kilkanaście kilometrów od centrum Kudowy. Skansen chroni przykłady drewnianego budownictwa ludowego zebrane z całej ziemi kłodzkiej.
dolnyslask360.pl ?
Wszelkie prawa zastrzeżone

REKLAMA

REKLAMA

 

Komentarze  

 
0 #2 Monika 2016-08-21 17:59
Bardzo fajne miejsce, polecam :-)
Cytować
 
 
+2 #1 Joanna 2016-07-13 20:23
Bardzo ładne miejsce, piękne położone, z przyjemnością ogląda się regionalne eksponaty. Okazuje się, że ten region był kiedyś czeski, wiele przedmiotów do tego nawiązuje. Mam nadzieję, że budynków będzie przybywać. Szkoda, że nie ma tam kawiarenki.
Cytować
 

Góry i Rezerwaty

Ostatnio na forum

BŁĄD: mod_kunenalatest: Kunena 1.6.2 (lub późniejsza) jest niezainstalowana na tej stronie!

Losowe zdjęcie z Portalu


Polanica Zdrój
Polanica Zdrój
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 25506