Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 164
Artykułów : 753
Odsłon : 7933700
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Radków Drukuj Email
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://go.idmnet.bbelements.com/please/showit/1361/1/1/2/?typkodu=img
Gmina Radków to przepiękny zakątek, leżący w paśmie Gór Stołowych, który kusi swymi walorami nie tylko Polaków. To miejsce jest bezkonkurencyjne. Cisza, spokój, czyste powietrze i wspaniałe, góry. A przy tym bardzo tanio. Tutejsze atrakcje niejednego turystę przyprawiły już o zawrót głowy... Gmina Radków jest rajem dla miłośników wycieczek pieszych i rowerowych oraz wspinaczki skalnej, a zimą dla amatorów biegowych tras narciarskich. Pobliskie góry oferują gęstą sieć malowniczych ścieżek i leśnych, krętych dróżek do przejścia utrzymanych w bardzo dobrym stanie. Liczne trasy rowerowe są świetnie oznakowane i tak wytyczone aby miłośnik piękna Gór Stołowych mógł na rowerze dotrzeć do najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych miejsc, ale aby jednocześnie przy tym nie niszczyć ich cennej przyrody. Także miłośnicy sportów zimowych nie zawiodą się bowiem Gmina Radków oferuje im biegowe trasy narciarskie. Wokół Szczelińca wyznaczono trzy główne pętle o łącznej długości 50 km. Na miejscu można wypożyczyć oraz serwisować sprzęt narciarski. Liczne przejścia graniczne zarówno turystyczne jak i drogowe umożliwiają poznanie równie atrakcyjnej czeskiej strony Gór Stołowych. Będąc w Gminie Radków obowiązkowo trzeba się wspiąć na Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt Gór Stołowych. Tutejsze tarasy widokowe zapierają dech w piersi, naprawdę jest na co popatrzeć. Góry Stołowe to bowiem wyjątkowy krajobraz, którego charakterystycznymi elementami są rozległe płaszczyzny, wzbogacone głębokimi szczelinami, labiryntami (?Piekiełko?, ?Diabelska Kuchnia?), a także pojedynczymi skałkami o niezwykłych kształtach. Przybierają one formy maczug, grzybów oraz przypominają swym wyglądem ludzi i zwierzęta ("Wielbłąd", "Słoń", "Kwoka", "Fotel Pradziada"). Ciekawostką są dwie skały tzw. chybotki - "Kołyska Księżniczki Emilki" oraz "Serce Ducha Gór" - pomimo znacznej wagi i imponujących rozmiarów można je bez wysiłku poruszyć wywołując tym zdziwienie przechodzących turystów.

www.radkowklodzki.pl, ?

REKLAMA

 

Komentarze  

 
0 #3 JERZY 2016-04-09 09:16
Znam Radków od wielu lat, mieszkam niezbyt daleko od tego pięknego miasteczka.Przydało by się sporo zmian wprowadzić w wyglądzie miasteczka, ale... nie wszystko od razu.Mam zamiar zrobić kilka filmów o Zabytkach Radkowa-oczywiście amatorskich.Bywam w Radkowie kilka razy w roku i zawsze to miasteczko i jego piękne położenie mnie urzeka.Pozdrawiam mieszkańców Radkowa. Jerzy
Cytować
 
 
0 #2 Marian 2011-07-20 13:36
Wróciłem z Radkowa dwa dni temu.Byłem tam po raz trzeci.Jestem ogromnie rozczarowany tym miasteczkiem, gdzie w przepięknych okolicznościach przyrody mieści się okropny, zaniedbany rynek z wielkim ratuszem. Dwója dla Włodarzy za brak zainteresowanie m centrum. Nawet nie ma gdzie pamiątek kupić,jest spożywczy abc, Bank, Apteka i lody. Za to widoki przepiękne, zalew na 5-tkę i pozdrowienia dla Państwa Babińskich- agroturystyka super.Mimo wszystko polecam jako bazę wypadową w Góry Stołowe.
Cytować
 
 
0 #1 Ewa 2011-06-26 21:00
Weszłam na wasza stronę powodowana komentarzem pod artykułem na Interii że w Radkowie Kłodzkim mieszka wielu 100-latków. Co innego słyszeć o miasteczkach dla seniorów, co innego zobaczyć je na własne oczy, zjeżdżają autokary wypełnione zaciekawionymi emerytami. Wielu zagląda tu po drodze do Polanicy, Dusznik i Kudowy, dla innych Radków Kłodzki jest celem samym w sobie.
Cytować
 

Góry i Rezerwaty

Ostatnio na forum

BŁĄD: mod_kunenalatest: Kunena 1.6.2 (lub późniejsza) jest niezainstalowana na tej stronie!

Losowe zdjęcie z Portalu


Konie
Konie
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 21319