Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 164
Artykułów : 753
Odsłon : 7934297
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Muzeum Ziemi Kłodzkiej Drukuj Email

 

Informacje ogólne

mzk

Muzeum Ziemi Kłodzkiej zostało oficjalnie otwarte 1 maja 1963 roku. Placówka od ponad 40 lat gromadzi i pielęgnuje spuściznę kulturalną Ziemi Kłodzkiej, obszaru który zachwyca pod względem geograficzno-krajobrazowym, zaś jego dzieje, zawirowania polityczne, etniczne i kulturowe - czynią zeń niezwykle interesujące pole badań i zbieractwa muzealnego. Misją muzeum jest ochrona materialnego i duchowego dziedzictwa kulturowego Ziemi Kłodzkiej. Muzeum wypełnia ją poprzez gromadzenie, przechowywanie, konserwację i udostępnianie dóbr kultury związanych z historią, historii kultury materialnej i sztuki regionu Ziemi Kłodzkiej . Muzeum prowadzi badania naukowe oraz działalność oświatową  oraz działa jako bodziec aktywizujący życie kulturalno-artystyczne mieszkańców Kłodzka i regionu.

Muzeum mieści się w barokowym budynku d. konwiktu jezuickiego z XVII/XVIII w. Na dziedzińcu lapidarium. Zbiory: wyroby cynowe konwisarzy kłodzkich i śląskich, zegary popularne na Śląsku z k. XIX i pocz. XX w., kłodzkie współczesne szkło unikatowe, stylowe wnętrza.

Ekspozycje muzealne można zwiedzać indywidualnie lub z przewodnikiem. Oferujemy również spotkania i prelekcje muzealne na tematy związane z historią, kulturą i zabytkami miasta oraz regionu.

W stałej sprzedaży w kasie Muzeum znajdują się informatory i katalogi muzealne oraz szeroki wybór różnorodnych publikacji dotyczących historii, zabytków i walorów turystycznych Ziemi Kłodzkiej, w tym również przewodniki, mapy i plany turystyczne Kotliny Kłodzkiej i Sudetów.

Wystawy stałe:

  • Zegary mechaniczne popularne na Śląsku w XIX i XX w - prezentuje wiodącą kolekcję muzealną, liczącą ponad 500 zegarów schyłkowego okresu zegara mechanicznego i na ich tle działające na Śląsku największe fabryki zegarów - Gustawa Beckera w Świebodzicach i braci Eppnerów w Srebrnej Górze.
  • Współczesne Kłodzkie Szkło artystyczne na tle tradycji szklarstwa Ziemi Kłodzkiej - Trzon ekspozycji tworzy ponad 205 unikatowych dzieł projektantów i artystów szkła mieszkających na Ziemi Kłodzkiej i działających w dolnośląskich hutach po roku 1945.

Lokalizacja:

  Powiat: Kłodzko, Miejscowość: Kłodzko, Adres: ul. Łukasiewicza 4

  GPS - 50.438058 x 16.651388

{mosmap lat='50.438058' | lon='16.651388'} 

Kontakt:

Muzeum Ziemi Kłodzkiej
ul. Łukasiewicza 4, 57-300 Kłodzko
tel: 074 867 35 70, 074 867 38 95
fax: 074 865 96 65
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www: www.muzeum.klodzko.pl

Zdjęcia

Zdjęcia: Tomasz Gmerek ?

Panoramy wnętrza muzeum

01t 02t
03t
05t
04t

Zdjęcia: Marek Stańczyk ?

REKLAMA

 

Comments  

 
-2 #2 krystyna piątek, 16 maja 2014
Ogolnie polecam zwiedzanie tego muzeum bo ma przepiekne eksponaty , naprawde cacko ale nie polecamzadnych imprez muzycznych a jesli juz to prosze wspomniec o tych co za sciana sali koncertowej sa nerwowo wykonczeni i zrozpaczeni ze nie maja we wlasnym domu spokoju.
Quote
 
 
-3 #1 krystyna piątek, 16 maja 2014
Muzeum to muzeum a nie sala koncertowa z bozej laski przez ktora cierpia ludzie mieszkajacy za sciana ktora laczy muzeum czyli tez ta sale koncertowa z mieszkaniami prywatnymi kazdy koncert czy przemowienia np.pana burmistrza jest slyszalne w naszym mieszkaniu a przeciez na koncerty i inne imprezy jest klodzkie centrum kultury. Nie pomagaja prosby, ze nawet telewizora nie mozna sluchac bo przez sciane slychac mocniejszy dzwiek-- pora jak widac po tylu latach udac sie do sadu bo juz nic nie pomoze.
Quote
 

Góry i Rezerwaty

Ostatnio na forum

BŁĄD: mod_kunenalatest: Kunena 1.6.2 (lub późniejsza) jest niezainstalowana na tej stronie!

Losowe zdjęcie z Portalu


Jaskinia Niedźwiedzia
Jaskinia Niedźwiedzia
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 31103