Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 164
Artykułów : 753
Odsłon : 7934272
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Miasto Nachód Drukuj Email

Informacje ogólne

nachod1Náchod jest miastem granicznym z bezpośredno graniczącym polskim miastem Kudowa Zdrój i pozostałymi polskimi miastami przygranicznymi będącymi uzdrowiskami: Duszniki Zdrój i Polanica Zdrój.

W mieście znajduje się cały szereg budowli historycznych i atrakcji kulturalnych:

  • Muzeum Regionalne - eksponaty od okresu wczesnego paleolitu aż do współczesności, makiety panoramiczne, ekspozycje figur odpowiadających wielkości człowieka. Ekspozycje uzupełniają modele trójrowymiarowe.
  • Galeria sztuk pięknych - stałą ekspozycję tworzy stosunkowo obszerny zbiór malarstwa rosyjskiego z 19-tego wieku. Regularnie w pomieszczeniach ambitu galerii odbywają się wystawy współczesnych autorów.
  • zamek renesansowy z ogrodem francuskim - założony w połowie 13 wieku jako gród gotycki, obiekt fortyfikacyjny broniący przełęczy z Czech do Kłodzka. Do 18-tego wieku zamek był poddawany wielu rekonstrukcjom - przebudowany na renesansowy poźniej na siedzibę barokową
  • stary Ratusz barokowy i deptak spacerowy - wiedzie przez historyczne centrum miasta z ulicy Rynku Masaryka z licznymi okazałymi budowami i nowymi pasażami handlowymi.
  • nowy Ratusz noworenesansowy - budowla została wybudowana w latach 1902 - 1904 w stylu noworenesansowym
  • Browar Náchod - został założony w 1872 roku. Obecnie po rozmiernie wykonanych rekonstrukcjach i wprowadzeniu nowoczesnego wyposażenia i technologii, jest zaliczany do jednych z najnowocześniejszych w kraju.
Więcej informacji (w języku polskim) pod adresem: www.mestonachod.cz
mestonachod.cz ?

Lokalizacja:

  GPS: 50.416538 x  16.163149

{mosmap lat='50.416538' | lon='16.163149'}

Wirtualne zwiedzanie

Kliknij na obrazek aby przenieść się wirtualnie do wybranego miejsca.

nachod-zamek01

Zamek Piccolominich w Nachodzie

fotopano.pl ?
Wszelkie prawa zastrzeżone
nachod01 W mieście znajduje się cały szereg budowli historycznych - zamek renesansowy z ogrodem francuskim, kościół gotycki pod wezwaniem św. Wawrzyńca itd.
dolnyslask360.pl ?
Wszelkie prawa zastrzeżone

REKLAMA


REKLAMA

 

Komentarze  

 
+3 #1 Joanna 2016-07-13 20:46
Do zamku trzeba się trochę powspinać po długich schodach od strony rynku. Zwiedzanie zamku ciekawe, dobrze zorganizowane, można dostać opis pomieszczeń po polsku. Sam zamek może nie poraża pięknem, ale jest duży, ma ciekawą historię, jest ładnie położony, a dzieci mogą podziwiać dwa mieszkające tam niedźwiedzie. Warto!
Cytować
 

Góry i Rezerwaty

Ostatnio na forum

BŁĄD: mod_kunenalatest: Kunena 1.6.2 (lub późniejsza) jest niezainstalowana na tej stronie!

Losowe zdjęcie z Portalu


Park Zdrojowy-6
Park Zdrojowy-6
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 35420