Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 164
Artykułów : 753
Odsłon : 7933837
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Kudowa Zdrój Drukuj Email

Informacje ogólne

Park Zdrojowy-8
Park Zdrojowy-8
DatsoPic 2.0 © 2009 by Andrey Datso
Kudowa Zdrój to piękne i nowoczesne uzdrowisko położone w dolinie, u podnóża Gór Stołowych. Lecznicze walory tutejszych wód mineralnych odkryte zostały już w XVII wieku, wtedy też założono uzdrowisko. Kudowa posiada dobrze rozbudowaną, bazę noclegową i gastronomiczną, zarówno w sanatoriach, jak i prywatnych pensjonatach i hotelach.

Park Zdrojowy-1
Park Zdrojowy-1
DatsoPic 2.0 © 2009 by Andrey Datso
Główną atrakcją turystyczną Kudowy jest odrestaurowany park zdrojowy z pijalnią wód mineralnych (wody arsenowe) i otwarte w 2002 r. kryte kąpielisko. W Kudowie organizowane są Festiwale Moniuszkowskie, których repertuar złożony jest w większej części z dzieł Stanisława Moniuszki, twórcy polskiej opery narodowej.

Park Zdrojowy-9
Park Zdrojowy-9
DatsoPic 2.0 © 2009 by Andrey Datso
Kudowa jest ponadto dogodnym punktem wypadowym dla jednodniowych wycieczek w Góry Stołowe (Szczeliniec Wielki, rezerwat Błędne Skały), sanktuarium w Wambierzycach oraz do Czech, w tym do Pragi położonej w odległości 150 kilometrów.

www.kudowa.pl, ?

Zdjęcia

Miasto Kudowa Zdrój


Kudowa Zdrój-2
Kudowa Zdrój-1
Kudowa Zdrój-5
Kudowa Zdrój-3
Kudowa Zdrój-4

Park Zdrojowy


Park Zdrojowy-15
Park Zdrojowy-2
Park Zdrojowy-11
Park Zdrojowy-8
Park Zdrojowy-8
Park Zdrojowy-3
Park Zdrojowy-1
Park Zdrojowy-5
Park Zdrojowy-4
Park Zdrojowy-7
Park Zdrojowy-1
Park Zdrojowy-13
Park Zdrojowy-3
Park Zdrojowy-5
Park Zdrojowy-4
Park Zdrojowy-9
Park Zdrojowy-14
Park Zdrojowy-6
Park Zdrojowy-7
Park Zdrojowy-9
Park Zdrojowy-10
Park Zdrojowy-6
Park Zdrojowy-2
Park Zdrojowy-12

Wirtualne zwiedzanie

kudowa-parkpanoramaPrzenieś się wirtualnie do Kudowy Zdrój i zwiedzaj miasto wprost z ekranu swojego komputera. Zdjęcia panoramiczne 360 stopni pozwolą ci obejrzeć najważniejsze miejsca, dotrzeć do wnętrz i otoczenia obiektów w sposób, jakiego nie umożliwia tradycyjna fotografia. Pomiędzy panoramami można  się przemieszczać się, co daje złudzenie wirtualnej wycieczki.

REKLAMA

Zobacz więcej ... ??

REKLAMA

 

Komentarze  

 
+3 #1 Stefan 2015-01-11 13:45
Byłem w Kudowie Zdroju w 2014r, na festiwalu Moniuszkowskim.Piękny zamysł z festiwalem,gdyb y organizatorzy Festiwalu nie byli arogantami.Wstęp na koncert do Teatru za zaproszeniami,n ie dostępnymi dla turystów,cały dół widowni zarezerwowany.Podobnie w Teatrze pod blachą w parku,70% widowni oklejona taśmami,zarezer wowane na zaproszenia.Wprawdzie widzów z zaproszeniami przyszło nie wielu zapewne otrzymali je urzędasy i znajomi. Postronni przemykali pod taśmami.Niesmak został.Arogancja i tupet organizatorów wywołała zamieszanie i złość publiczności,zw łaszcza turystów. Podzielonych na wybranych i pozostałą drugiej kategorii niechcianą publiczność.Festiwal za mało Moniuszkowski,z właszcza wystawiona sztuka w Teatrze, brak koncepcji, lub mała znajomość Moniuszki.Kudowa to znakomite miejsce do czynnego wypoczynku,bard zo ładny park.Oficjele którzy zasiadają we władzach Miasta mają szczęście że ich ludzie wybrali.Przypominam im że żyją z tych ludzi,których poniżyli podczas wejścia na koncerty.
Cytować
 

Góry i Rezerwaty

Ostatnio na forum

BŁĄD: mod_kunenalatest: Kunena 1.6.2 (lub późniejsza) jest niezainstalowana na tej stronie!

Losowe zdjęcie z Portalu


Duszniki Zdrój-5
Duszniki Zdrój-5
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 19041