Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 164
Artykułów : 753
Odsłon : 7934239
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Kopalnia Uranu w Kletnie Drukuj Email
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://go.idmnet.bbelements.com/please/showit/1361/1/1/2/?typkodu=img

 

Informacje ogólne

sztolnia1

Kopalnia uranu położona jest na północnym stoku Żmijowca w Masywie Śnieżnika. Działała ona w latach 1948-1953, wykorzystując m.in. kilka średniowiecznych sztolni, w których w przeszłości prowadzono wydobycie żelaza, srebra i miedzi. Kopalnia obejmowała 20 sztolni, 3 szyby, a sumaryczna długość wszystkich wyrobisk górniczych wynosiła ponad 37 km. Łącznie wydobyto tu 20 ton rudy uranu. Udostępniona do zwiedzania sztolnia nr 18 znajduje się przy drodze łączącej Kletno z Sienną. Stanowi ją wyodrębniony system wyrobisk znajdujący się w północno-wschodniej , najwyżej położonej części kopalni. Zobaczyć tu można wiele atrakcyjnie oświetlonych wystąpień miejscowych minerałów (fluoryt, ametyst, kwarc, malachit i innych), kolekcję historycznych map, sprzętu i kufli górniczych. Długość udostępnionych wyrobisk to około 250 m chodników o szerokości 1,5-2 m, wysokości 1,7-do ponad 2 m. Trwają prace nad rozbudową obiektu, zarówno górnicze jak i speleologiczne.

trasa_ekstremalna1Usługi Edukacyjne świadczone przez Podziemną Trasę Turystyczno-Edukacyjną w Starej Kopalni Uranu w Kletnie to niekonwencjonalne formy i środki dydaktyczne, jakimi są udostępnione wyrobiska historycznej kopalni. Świadczone są na rzecz osób indywidualnych i grup zorganizowanych, szkół wszystkich szczebli jak i ośrodków naukowo- badawczych.

 

Mamy przekonanie, że niekonwencjonalne formy i środki dydaktyczne jakie stosujemy nie tylko poszerzają wiedzę, ale również rozbudzają nowe zainteresowania i pasje.

Oferta obejmuje: logo
  • zwiedzanie z przewodnikiem,
  • nocne zwiedzanie,
  • warsztaty dla dzieci i młodzieży,
  • wyprawy ekstremalne,
  • imprezy integracyjne.

 

kletno.pl ?

Godziny otwarcia:

Przez cały rok w godzinach 9:00 - 17:00.

Bilety w cenie 12zł normalne i 10 zł ulgowe

Położenie:

  Powiat: Kłodzko, Gmina: Stronie Śląskie, Miejscowość: Kletno

  GPS - 50.440083 x 16.875021

{mosmap lat='50.256425' | lon='16.855688'}

Kontakt:

  Podziemna Trasa Turystyczno ? Edukacyjna w Starej Kopalni Uranu w Kletnie

  tel.kom. +48 601 889 243

  e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

  www: www.kletno.pl

Zdjęcia

gallery1 gallery1
gallery1 gallery1
gallery1 gallery1
gallery1 gallery1

REKLAMA

 

Komentarze  

 
+4 #1 ZenneQ 2012-09-02 14:37
W ostatnich dniach zwiedziałem Kotlinę Kłodzką. Generalnie jestem zadowolony poziomem obsługi w fortach Kłodzko, Srebrna Góra, kopalnia Złoty Stok i Jaskinia Niedźwiedzia. Jednak stwierdzam, że najgorszy poziom obsługi był właśnie w kopalni uranu w Kletnie. Można pominąć kwestię organizacyjną - kasa na wzniesieniu, bez informacji gdzie wejście do kopalni, które jest poniżej i źle oznakowane. Żadnych materiałów z kopalni w postaci chociażby kartki pocztowej z kopalni, ale na biletach reklamy podmiotów gospodarczych.

Z zapowiedzi przewodnika mieliśmy ją zwiedzać ok 40 minut - okazało się, że skończyliśmy w prawie 20 minut (???). Przewodnik mało grzeczny, narzekający na swojego prezesa, któy rzekomo tylko przyjeżdża po pieniądze z biletów i nic go nie interesuje, narzekajacy na nowych pracowników. Sposób prezentacji daleki od ideału i pewnych standardów z fortów, kopalni Złoty Stok czy jaskini. Polecam przewodnikowi douczenie jak można zwiedzających zainteresować.

Takie zwykłe odwalenie roboty - szybko, bez starania się. Trochę tylko merytorycznych opowieści o geologii i historii kopalni. A już zakaz filmowania kopalni przy zgodzie na robienie zdjęć jest kompletnie bezsensowny, gdy w każdym innym obiekcie kotliny można kręcić. Może przewodnik chce ukryć swój brak profesjonalizmu ?
Cytować
 

Góry i Rezerwaty

Ostatnio na forum

BŁĄD: mod_kunenalatest: Kunena 1.6.2 (lub późniejsza) jest niezainstalowana na tej stronie!

Losowe zdjęcie z Portalu


Błędne Skały
Błędne Skały
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 34734