Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 164
Artykułów : 753
Odsłon : 7933725
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Kłodzko Drukuj Email

Informacje ogólne

Ratusz
Ratusz
DatsoPic 2.0 © 2009 by Andrey Datso
Kłodzko jako największe miasto ziemi kłodzkiej i jej historyczna stolica jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w kraju. Kłodzko stanowi dobrą bazę wypadową w głąb kotliny kłodzkiej. Położenie miasta jego bogactwo historyczne i kulturowe, wyjątkowe piękno zabytkowych kamienic sprawiają, że Kłodzko należy do jednych z najpiękniejszych miast Dolnego Śląska.

Kościół
Kościół
DatsoPic 2.0 © 2009 by Andrey Datso
O atrakcyjności Kłodzka świadczy doskonałe położenie komunikacyjne, centralnie w Kotlinie Kłodzkiej, w sąsiedztwie znanych uzdrowisk, terenów wycieczkowych, atrakcji turystycznych polsko-czeskiego pogranicza. Swój niepowtarzalny charakter Kłodzko zawdzięcza niezwykle burzliwej i fascynującej ponad 1000-letniej historii. Klimat miasta określają liczne zabytki architektury - historyczny dorobek dawnych mieszkańców oraz dziedzictwo kulturalne.

Most prowadzący do rynku
Most prowadzący do rynku
DatsoPic 2.0 © 2009 by Andrey Datso
Kłodzko i okolica oferuje również mnóstwo atrakcji dla osób lubiących aktywnie spędzać czas wolny. Latem można uprawiać wspinaczkę skałkową, bądź wypoczywać w siodle. Bardzo dobrze rozwinięta jest również sieć ścieżek i tras rowerowych. Zimą, jak to w górach, także nie brakuje atrakcji. Można szusować na narciarskich stokach w Zieleńcu, na Jamrozowej Polanie czy Czarnej Górze. Płaskie w budowie Góry Stołowe to atrakcyjny teren dla miłośników narciarstwa biegowego ? bardzo dobrze utrzymywane trasy biegowe wokół Szczelińca Wielkiego zapewniają aktywny wypoczynek i przepiękne zimowe panoramy z widokiem na Ziemię Kłodzką.

Kamienice wokół rynku
Kamienice wokół rynku
DatsoPic 2.0 © 2009 by Andrey Datso
Z Kłodzka blisko jest do uzdrowisk, których klimat i odprężająca atmosfera gwarantują nieograniczone możliwości relaksu. Uzdrowiska tętnią życiem cały rok, a liczne restauracje, przytulne kawiarenki i puby stwarzają wyśmienity klimat do spotkań towarzyskich.

Powodów, dla których warto przyjechać do Kłodzka jest wiele bowiem Kłodzko to naprawdę magiczne miejsce, miasto wielu tajemnic, które warto odkryć i których nigdy się nie zapomina. Zapraszamy do Kłodzka i na Ziemię Kłodzką!

www.klodzko.pl, ?

ZdjęciaKamienice wokół rynku
Rynek
Kościół
Kościół
Rynek
Kłodzko nocą
Kamienice wokół rynku
Ratusz
Most Św. Jana
Kościół
Rynek
Kościół

Wirtualne zwiedzanie

klodzko-ratusz

Przenieś się wirtualnie do Kłodzka i zwiedzaj miasto wprost z ekranu swojego komputera. Zdjęcia panoramiczne 360 stopni pozwolą ci obejrzeć najważniejsze miejsca, dotrzeć do wnętrz i otoczenia obiektów w sposób, jakiego nie umożliwia tradycyjna fotografia. Pomiędzy panoramami można  się przemieszczać się, co daje złudzenie wirtualnej wycieczki.

REKLAMA

Zobacz więcej ... ??

REKLAMA

 

Góry i Rezerwaty

Ostatnio na forum

BŁĄD: mod_kunenalatest: Kunena 1.6.2 (lub późniejsza) jest niezainstalowana na tej stronie!

Losowe zdjęcie z Portalu


Krajobraz
Krajobraz
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 17183