Zdjęcia czytelników

Statystyki

Użytkowników : 164
Artykułów : 753
Odsłon : 7933843
Najnowsze artykuły

Portal Internetowy Ziemia Kłodzka. Region hrabstwa kłodzkiego i najbliższych okolic., Powered by Joomla! and designed by SiteGround Joomla Templates


Jazda konna PDF Drukuj Email

Ziemia Kłodzka jest rajem dla miłośników konia. Nasz region daje wspaniałą okazję do podziwiania malowniczych krajobrazów Ziemi Kłodzkiej z siodła. Początkujący mogą rozpocząć przygodę z jazdą konną pod  fachową opieką instruktorów w ośrodkach jeździeckich na Ziemi Kłodzkiej. Zaawansowani mogą śmiało rozpocząć poznawanie piękna Ziemi Kłodzkiej z siodła. Jazda w terenie jest prawdziwym testem współpracy konia i jeźdźca, a nasz region daje wspaniałą okazję do obcowania z czystą przyrodą i górskim klimatem. Za skorzystaniem z tej formy wypoczynku przemawiają również warunki terenowe- stoki o niewielkim nachyleniu oraz leśne ścieżki biegnące przez pasma górskie Ziemi Kłodzkiej. Miłośnikom jazdy nie zabraknie okazji by poczuć wiatr we włosach, a miłośnikom krajobrazu na pewno spodoba się podróż powozem zaprzężonym w parę koni.

Gdy na Ziemię Kłodzką zawita zimowa aura, bryczkę można zamienić na sanie. Kuligi zdobyły popularność wśród turystów odwiedzających nasz region w okresie świąteczno- sylwestrowym. Zimowe kuligi odbywają się w bajecznie wprost scenerii. Jest również stałym punktem wycieczek szkolnych odwiedzających malownicze Międzygórze.

Liczne stadniny znajdziemy m.in. w Orłowcu czy Stójkowi.  Stąd m.in. prowadzi Sudecki Szlak Konny od Lądka Zdroju do Karpacza o długości ok. 360 km. Regionalny odcinek prowadzi m.in. przez Lądek, Stronie Śl. Międzygórze, Spaloną i Długopole Zdrój.

REKLAMA

 

Komentarze  

 
-6 #1 Magdalena Grejczyk-D 2011-07-09 21:24
Wszelkie atrakcje w Kotlinie Kłodzkiej
ograniczają się do Lądka i i innych
miejsc. A co z okolicami w pobliżu
Kłodzka?
Mieszkam 3 km od Kłodzka od pażdziernika
2007 r. Nie ma gdzie popływać, nie ma
również gdzie pojeżdzić konno.
Samo Kłodzko, to pustynia zabudowana
supermarketami.
magrey
Cytować
 

Góry i Rezerwaty

Ostatnio na forum

BŁĄD: mod_kunenalatest: Kunena 1.6.2 (lub późniejsza) jest niezainstalowana na tej stronie!

Losowe zdjęcie z Portalu


Pokoje gościnne
Pokoje gościnne
NASI PARTNERZY:
: Nasze banery : Statystyki : Poczta e-mail :
www.NieregularnikPolanicki.ZiemiaKlodzka.pl ? www.GlosGoworowa.ZiemiaKlodzka.pl ? www.Jacuk.ZiemiaKlodzka.pl ?
Liczba wywołań tej strony: 21755